سری جدید دستگاه های بازرسی ایکس ری رپی اسکن Rapiscan New Series X-Ray Baggage Scanner
 
به نام خداوند بخشنده و مهربان

دستگاه های بازرسی ایکس ری رپی اسکن با کارایی بالاتر Rapiscan High Performance (HP) X-Ray 

کمپانی رپی اسکن Rapiscan Company که از لیدرها و شرکتهای پیشرو در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های بازرسی ایکس ری و گیت های امنیتی در جهان است، اخیرا اقدام به ارائه نسل جدیدی از دستگاه های بازرسی مبتنی بر اشعه ایکس نموده، این دستگاه ها که از قدرت نفوذ اشعه ایکس بالاتر و همچنین دیتکتورهای نوری حساس تر و قوی تر برخوردار است توانایی تولید و تشکیل تصاویر واضح تر و تفکیک رنگ بالاتری داشته و همین موضوع باعث پردازش دقیق تر اطلاعات و شناسایی و کشف هوشمند موارد خطرناک و ممنوعه در این سری از محصولات کمپانی رپی اسکن می گردد.
دستگاه بازرسی ایکس ری سری Rapiscan (High Performance) HP :

همانطور که در بالا به آن اشاره شد در دستگاه های بازرسی ایکس ری سری HP با افزایش قدرت نفوذ اشعه ایکس در اجسام و از طرفی تقویت دیتکتورها و آشکارسازهای نوری، تصاویری با کیفیت و وضوح بالاتر تشکیل که امکان پردازش و تحلیل آن مهیا گردیده و همین امر سبب ایجاد امکان تشخیص و شناسایی و اعلام مواد مخدر و منفجره را فراهم می نماید.

جالب است بدانید که اگر در دستگاه های ایکس-ری سری XR پارامتر Anode Voltage=140KVA و Tube Current=0.7MA باشد این پارامترها در دستگاه های ایکس ری سری HP به ترتیب 160KVA و 1MA خواهد بود و همین موضوع سبب خواهد شد تا قدرت نفوذ اشعه در فولاد از 30mm به 44mm و توانایی تشخیص سیم های نازک از 40AWG به 44AWG افزایش یابد.


نرم افزارهای ویژه تشخیص مواد منفجره و مخدر:

شرکت رپی اسکن Rapiscan X-Ray برروی دستگاه های ایکس ری سری HP خود دو نرم افزار جدید و هوشمند Target & NARCScan را ارائه نموده که توانایی تشخیص هوشمند و خودکار مواد منفجره و مخدر را فراهم می نماید و کمترین خطا را در بین دستگاه ها و برندهای دیگر ایکس ری در جهان به خود اختصاص داده است.

اما اشعه ایکس و دستگاه ایکس ری چیست و چگونه کار می کنند:

اشعه ایکس (X-RAY): اشعه ایکس یکی از پرتوهای پرانرژی و فوق العاده خطرناک محسوب میشود که درطیف فرکانسی جزو پرتوهای باطول موج بسیارکوچک درحد نانومترقرار میگیرد.درواقع اشعه ایکس نیز مانند سایر پرتوها دریک فرکانس خاص قرار نمیگیرد و شامل یک طیف ازاین نوع پرتوهای باطول موج کوتاه می باشد که کنترل آن درمحدوده ای مشخص ازلحاظ ایمنی و سلامت بسیار مهم می باشد یکی ازراههای عملی آن اعمال ولتاژوجریان مناسب به منبع (لامپ) تولید اشعه است.

نحوه تولید اشعه ایکس : درلامپهای تولید اشعه ایکس دوفلز مناسب بعنوان آند و کاتد در محیط خلأ داخل تیوب قراردارند.با اعمال ولتاژبسیار بالایی درحدچندصدکیلوولت به لامپ، الکترونهای پرسرعت ازطرف کاتد به آند شلیک میشوند و فرآیندی رخ میدهد که باعث ایجاد پرتوهای ایکس میشود.
عملکرد دستگاه ایکس ری :

طراحان و سازندگان این دستگاهها دقت و ظرافتهای بسیاری صرف نموده اند تا درعین عملکرد دقیق و مناسب آسیبی به استفاده کنندگان آن وارد نیاید بهمین خاطر درطراحی این دستگاهها استانداردهایی تبیین شده است که سازندگان ملزم به رعایت آنها می باشند.

بطورخلاصه عملکرد همه دستگاهها از برندها و شرکتهای مختلف بشرح زیر می باشد :

قطعه یا وسیله  مورد بازرسی دردهانه تونل ورودی دستگاه قرار می گیرد، بوسیله حرکت تسمه نقاله و بخش موتوری قطعه بسمت تونل هدایت میشود درداخل تونل سنسورهایی وجود دارندکه بصورت چشمی عمل می کنند تا ورود کالا را تشخیص دهند این عمل سبب می شود تا منبع تولید کننده اشعه ایکس بااعمال ولتاژمناسب درلحظه مناسب روشن شود و از ابتدا تا انتهای جسم واردشده به تونل را مورد تابش اشعه قراردهد و به محض عبور جسم منبع تولید اشعه توسط سنسورهای دیگری که وظیفه تشخیص عبورجسم را دارند خاموش می شود و از روشن بودن منبع اشعه بدون دلیل جلوگیری میکنند.ازآنجاکه اشعه ایکس جزو پرتوهای پرانرژی باطول موج بسیارکوتاه می باشد دربرخورد با اجسام مختلف متناسب با چگالی (نوع ماده) و ضخامت آن توسط جسم و طی برخی فرآیندهای شیمیایی جذب می شود و اگر چگالی و یا ضخامت جسم درحد معمول باشد همانطور که اشاره شد مقداری از پرتو تابیده شده جذب جسم شده و بخشی دیگر از آن عبور می کند و اساس کار این دستگاهها برهمین خاصیت بنا نهاده شده است. دربخش دیگری ازتونل دستگاه یعنی دقیقا روبروی منبع تولید اشعه سنسورهایی تعبیه شده است که قادرند آن بخش از پرتوهاییکه ازجسم عبورکرده اند را جذب نموده و به داده های مفیدی تبدیل نمایند تا این داده ها در بخش پردازش دستگاه یعنی کامپیوتر و نرم افزار دستگاه مورد پردازش قراربگیرند و باتوجه به آن سیستم بتواند اطلاعات بسیار مفیدی درمورد جسم عبورکننده ازدستگاه را به ما بدهد که این اطلاعات شامل جنس و نوع ماده به لحاظ تشخیص عدد اتمی اجسام ، ضخامت آنها و نوع شکل آنها می باشد که درنهایت همه این موارد را با تشکیل تصویری متشکل از رنگهای مختلف ، واضح و گویا تکمیل مینماید و برای ما بر روی صفحه مانیتور به نمایش درمی آورد. 
پس این نوع دستگاهها قادرند بدون اینکه کالای عبور داده شده بازشود، محتویات آنرا برای ما به نمایش درآورند بگونه ای که نتوان هیچ جسمی را داخل جسم دیگری مخفی نمود چون تصویر واضحی از داخل اجسام دراختیار ما قرار می دهد.

همانطورکه به اختصار توضیح داده شد اصول کارهمه این نوع دستگاهها از شرکتها و برندهای مختلف یکی است پس خریدار و استفاده کننده آنها چه فاکتورهایی را باید لحاظ کند تا دربین دستگاههای مختلف مناسب ترین آنها را انتخاب کند؟

1- اولین و مهمترین فاکتور که باید مدنظر قرار داده شود ایمن بودن آنها و رعایت استانداردهای حفظ سلامت اپراتورها و افراد پیرامون این دستگاههاست چون در آنها از اشعه پرتوان و بسیار مضرر ایکس استفاده می-شود که اگر ازلحاظ ایمنی همه شرایط رعایت نشده باشد عواقب جبران ناپذیری بر بدن افرادی که با آن درتماسند بهمراه خواهد داشت.

2- دومین مورد که درمرحله خرید یک دستگاه صنعتی و حساس مورد توجه قرار می گیرد بحث گارانتی ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه می باشد تاخریدار بتواند باخیال آسوده کالای مورد نظر را خریداری و استفاده نماید.

3- مورد سوم که باید مدنظر قرار داده شود اینست که دستگاه مذکور درعین رعایت تمامی استانداردها و برخورداربودن از تمامی خدمات و امکانات از لحاظ قیمت هم مناسب باشد.

پاسخ ما به سوالات فوق به شرح زیر می باشد:

1- شرکت Rapiscan خود جزو پایه گذاران و تبیین کنندگان استانداردهای این نوع دستگاهها دردنیاست و سایر شرکتها موظف به رعایت این استانداردها می باشند.

2- شرکت دنیای امن ماهان به لحاظ داشتن کادری مجرب با سابقه کار بالا و تخصصی دراین زمینه بسیار توانمند بوده و تاکنون توانسته است بهترین خدمات را را در اختیار کارفرمایان خود قراردهد.

3- ازلحاظ قیمت بازهم محصولات Rapiscan دربین برندهای مطرح جهان که تمامی فاکتورها را دارا باشند مناسب ترین انتخاب است.
آخرین مورد که درواقع مجموع همه موارد قبلی است اینست که خریدار این دستگاه را ازکجا تهیه کند تا از ایمن بودن ، قیمت مناسب ، تهیه بموقع قطعات ، خدمات پس از فروش و آموزش استفاده صحیح و کاربردی خیالی آسوده داشته باشد و پاسخ، نماینده رسمی و قانونی محصولات است که درخصوص محصولات رپی اسکن در ایران شرکت دنیای امن ماهان این امر را در کشور عزیزمان برعهده دارد.

موفق و پیروز باشید.
 
 تاريخ ثبت خبر 1395/10/25
 
جهت بزرگنمایی تصویر برو تصویر کلیک نمائید 
 
نماینده معتبرترین برند دستگاه ایکس ری
شرکت دنیای امن ماهان نماینده معتبرترین برند دستگاه ایکس ری جهان در ایران
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
ورود دستگاه ایکس ری Rapiscan
دستگاه ایکس ری چمدانی و بار و گیت امنیتی رپی اسکن Rapiscan
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
گزارش تصویری از شانزدهمین نمایشگاه پلیس تهران IPAS2017
دستگاه ایکس ری و گیت های امنیتی کمپانی رپی اسکن در شانزدهمین نمایشگاه پلیس تهران Rapiscan in IPAS2017
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
دعوت برای بازدید از غرفه شرکت دنیای امن ماهان در نمایشگاه پلیس تهران IPAS2017
دعوتنامه برای حضور در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی پلیس تهران IPAS2017
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
حمله تروريستي به پارلمان ايران
دستگاه هاي بازرسي ايکس ري قديمي رپي اسکن که دوباره راه اندازي شدند
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
ارائه خدمت درخصوص دستگاه های بازرسی ایکس ری در خارج از مرزهای ایران عزیز
تعمیر و نگهداری دستگاه های بازرسی ایکس ری مارک رپی اسکن در کشورهای همسایه ایران عزیز
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
دستگاه های بازرسی ایکس ری رپی اسکن با کارایی بالاتر Rapiscan High Performance (HP) X-Ray
سری جدید دستگاه های بازرسی ایکس ری رپی اسکن Rapiscan New Series X-Ray Baggage Scanner
:تاريخ ثبت خبر  1396/10/17
آرشيو اخبار